Након прскања, на површини аутомобила могу се појавити грубе честице, трагови брусног папира, трагови протока, анти-бела, наранџаста кора и други мали недостаци на површини филма боје. Да би се надокнадили ови недостаци, брушење и полирање се обично спроводе након прскања да би се побољшао филм боје. Ефекат огледала испуњава захтеве светлине, глаткоће и лепоте.
Кораци полирања аутомобила: 1. Очистите цео аутомобил. Користите средство за чишћење боје са јаким детерџентом за чишћење целог возила. Када користите средство за чишћење, избегавајте да честице прашине изазову нове огреботине током брушења.
2.Полираноса воденим брусним папиром. За дефекте као што су крупна зрна, ситни трагови брусног папира, трагови течења итд. на премазану површину, ставите мали гумени блок облоге са воденим брусним папиром намоченим у воду пре полирања и лагано га исполирајте док не постане глатко.
3. Грубо и фино млевење. Користите машинску брусилицу да додате грубу абразивну пасту за грубо млевење трагова воденог брусног папира; затим додајте абразивну пасту за полирање за фино полирање.
4. Полирање. Коришћење машине за механичко полирање, плус средство за третирање површине огледала да се одбаци отисак који је оставила паста за грубо млевење, да би се постигао ефекат огледалаполирањефилма боје.
5. Ручно полирање. Након брушења и полирања, обришите пасту за полирање, а све углачане делове одмах обришите памучном предњом умоченом у восак за лак, а затим сувим памучним предивом обришите вишак воска за глазуру како би површина боје била светла и лепа.